17.04
POŻYCZKA EKSPORTOWA i POŻYCZKA NIERUCHOMOŚĆ DLA BIZNESU
Odsłony: 6770

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasz Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości, rozpoczął nabór wniosków pożyczkowych dla dwu nowych produktów finansowych: Pożyczka Eksportowa i Pożyczka Nieruchomość dla Biznesu. Produkty te realizujemy w Konsorcjum Powiślańsko-Kaszubskim z Regionalnym Towarzystwem Inwestycyjnym oraz Towarzystwem Rozwoju Powiśla, jako wynik wspólnie wygranego przetargu zorganizowanego przez Pomorski Fundusz Rozwoju, który w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego dysponuje środkami finansowymi na wspieranie przedsiębiorczości.

PE Pozyczka Eksportowa KFP1 MINI 

 

Nowe pożyczki - bardzo atrakcyjna propozycja!

POŻYCZKA EKSPORTOWA i POŻYCZKA NIERUCHOMOŚĆ DLA BIZNESU

Aktualizacja kwiecień 2019

Z przyjemnością zawiadamiamy, że nasz Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości, rozpoczął nabór wniosków pożyczkowych dla dwóch nowych produktów finansowych: Pożyczka Eksportowa i Pożyczka Nieruchomość dla Biznesu. Produkty te realizujemy w Konsorcjum Powiślańsko-Kaszubskim z Regionalnym Towarzystwem Inwestycyjnym oraz Towarzystwem Rozwoju Powiśla, jako wynik wspólnie wygranego przetargu zorganizowanego przez Pomorski Fundusz Rozwoju, który w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego dysponuje środkami finansowymi na wspieranie przedsiębiorczości.

Występując jako Powiślańsko-Kaszubskie Konsorcjum pozyskano łącznie 40 mln złotych, które przeznaczone zostanie na pożyczki dla przedsiębiorców. 15 milionów złotych przeznaczonych jest na tzw. Pożyczkę eksportową związaną z uruchomieniem lub zwiększeniem skali działalności eksportowej (obejmuje bardzo szeroki zakres przeznaczenia pożyczki). Natomiast 25 milionów złotych z tej kwoty przeznaczonych jest na tzw. Pożyczkę Nieruchomość dla biznesu, z której możliwe jest sfinansowanie zakupu nieruchomości zlokalizowanej na terenie województwa pomorskiego (gruntów i budynków) lub ich przystosowanie do potrzeb rozwoju własnej firmy. Przeznaczenie obejmuje: roboty budowlane (budowę, przebudowę, montaż, remont lub rozbiórkę); prace konserwatorskie, prace restauratorskie oraz wydatki związane z procesem inwestycyjnym dotyczącym nieruchomości.

Pożyczka Eksportowa  – dla mikro, małych i średnich firm na cele inwestycyjne lub inwestycyjno-obrotowe przyczyniające się do rozpoczęcia lub zwiększenia skali prowadzonej dotychczas działalności eksportowej (finansowanie podejmowanych przedsięwzięć proeksportowych). Średnia wartość pożyczki to ca. 200 tys zł zaś maksymalna wartość pożyczki lub suma wartości pożyczek udzielonych jednemu pożyczkobiorcy nie może przekroczyć 750 tys zł i na okres spłaty do 7 lat (w tym karencja do 12 miesięcy). Oprocentowanie pożyczki: od 2,47% i prowizja do 3%.

Pożyczka Nieruchomość dla Biznesu – na cele inwestycyjne związane z zakupem nieruchomości lub jej przystosowaniem do potrzeb rozwoju własnej działalności gospodarczej przez mikro i małe firmy na terenie województwa pomorskiego. Średnia wartość pożyczki  to ca. 400 tys zł, zaś maksymalna wartość pożyczki lub suma wartości pożyczek (maksymalnie dwie) udzielonych jednemu pożyczkobiorcy nie może być wyższa niż 1,5 mln złotych i na okres spłaty do 10 lat (w tym karencja do 12 miesięcy). Oprocentowanie pożyczki: od 2,47% i prowizja do 3%.

 PE Pozyczka Eksportowa KFP2 MINI

PN Pozyczka Nieruchomosc dla Biznesu KFP1

PN Pozyczka Nieruchomosc dla Biznesu KFP2

Szczegółowe informacje zawarte są w poniższym pliku: Info PE lub Info PN.

Konsorcjum nagłówek

 Wniosek na pożyczkę nieruchomość dla biznesu znajduje sie poniżej: